Skanowanie laserowe 3D rzeźb

Technologia skanowania 3D cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Jest wykorzystywana w procesach produkcyjnych i ma na celu wpłynąć na efektywne przeprowadzenie badań oraz zadbanie o dobrą jakość wyrobów. Okazuje się, że takie usługi są wykonywane zarówno w laboratorium, jak i na miejscu u odbiorcy. Czym cechuje się skanowanie 3D? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Usługi skanowania 3D

Usługi skanowania laserowego rzeźb

Firmy zajmujące się skanowaniem laserowym stawiają na szeroki zakres usług, wśród których znajdziemy między innymi:
  • skanowanie przestrzenne 3D za pomocą optycznego skanera,
  • skanowanie i pomiar 3D obiektów o wymiarach od kilku milimetrów, do nawet kilkunastu metrów,
  • porównanie zmierzonej części z modelem CAD,
  • stworzenie dokumentacji skanowanych części,
  • składanie wirtualne 3D i kontrola kolizji,
  • skanowanie 3D obiektów artystycznych i rzeźb,
  • inżynieria odwrotna,
  • wymiarowanie części na bazie dokumentacji 2D.

Warto wskazać, że z szerokiego zakresu usług skorzysta wielu klientów, którzy stawiają na dobrą jakość i nowoczesne rozwiązania.

Sprawdź ofertę firmy ita-polska.com.pl
Skanowanie 3D - Poznań

Skanowanie laserowe 3D rzeźb

Skanowanie laserowe 3D rzeźb jest wykorzystywane na szeroką skalę. Korzystają z niego zarówno zagraniczne firmy, jak i polscy przedsiębiorcy. Podczas doboru takich usług nie zapominajmy o doświadczeniu fachowców i rozbudowanej ofercie. Okazuje się, że z takich czynności korzystają głównie firmy z przemysłu maszynowego, samochodowego, lotniczego, zbrojeniowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych i inne.

Fachowcy wykonujący takie skanowanie każdego dnia, korzystają z potrzebnych narzędzi, które wpływają na doskonałą jakość i wydajność pracy. Na uznanie zasługuje wieloletnie doświadczenie na rynku i stosowanie certyfikowanego sprzętu pomiarowego. W tym przypadku niezbędne jest też specjalne oprogramowanie, które pozwala na kompleksową inżynierię odwrotną. Plusem będzie ogromna mobilność urządzeń pomiarowych i rozbudowane zaplecze do świadczenia usług z zakresu skanowania laserowego rzeźb 3D. Doświadczeni specjaliści posiadają wiedzę i działają z pasją oraz starannością. Do takich firm na pewno zaliczyć można ita-polska.com.pl. To przedsiębiorstwo oferuje usługi najwyższej jakości z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Zastosowanie skanowania laserowego 3D

Jeśli chodzi o zastosowanie tych usług, wyróżnić warto: motoryzację, przemysł stoczniowy, przemysł lotniczy, przemysł obronny, tworzywa sztuczne, medycynę, odlewnictwo oraz sztukę. Skanowanie laserowe 3D dotyczy też usług z zakresu skanowania rzeźb, płaskorzeźb, popiersi czy figur różnego typu. Dzięki temu dochodzi do stworzenia modelu CAD i wykonania odpowiednich narzędzi. Zaletą jest też możliwość przygotowania siatki trójkątów do frezowania bezpośredniego.